Nasza Trójka - To jest Nasza Szkoła

Zapytania ofertowe
Nowości & UPDATES
TEATR ILUZJI
W dniu 13 marca 2014r. o godzinie 8.40 miał miejsce występ teatru iluzji. Zainteresowanie ze strony uczniów było bardzo duże. W przestawieniu uczestniczyło 211 uczniów. Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani działaniami pana iluzjonisty. Najbardziej cieszyły się uznaniem sztuczki "lewitacji" oraz "czarodziejskiej szafy". Oprócz sztuczek uczniowie dowiedzie się również o zdrowej żywności, segregacji odpadów. Oto zdjęcia z tej niecodziennej imprezy.

Spotkanie noworoczne szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej w Wodzisławiu Śląskim.

16 stycznia 2014r. do Wodzisławia Śląskiego- na zaproszenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II przyjechali uczniowie i nauczyciele szkół Archidiecezji Katowickiej, których patronem jest papież Polak. Na to spotkanie noworoczne przyjechały delegacje z 21 szkół. Spotkanie rozpoczął pochód ze sztandarami, który przeszedł ulicami miasta ze Szkoły Podstawowej Nr 3 do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W kościele odbyła się Masz Święta, którą odprawił abp Wiktor Skworc. „Spotykamy się w czasie, kiedy w polskiej tradycji śpiewa się jeszcze kolędy. Papież też lubił kolędy. Lubił śpiewać, słuchać, a nawet dopisywać zwrotki. Wiem o tym, bo sam byłem tego świadkiem” – mówił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. W czasie mszy wystawiony był relikwiarz z krwią patrona szkół Jana Pawła II.

W homilii nawiązał do spotkania. „ Jesteśmy jedną wielką rodziną szkół noszących imię Jana Pawła II. Wszystkim nam zależy, aby w tej naszej wspólnocie szkół, wszyscy czuli się jak najlepiej. Jesteśmy zjednoczeni patronem i celem, którym jest wykształcenie i wychowanie młodych ludzi, powierzonych nam przez rodziców” – zwracał się do nauczycieli.

Metropolita apelował do wiernych zgromadzonych w kościele, aby byli przykładem i żywym świadectwem życia i postępowania Jana Pawła II. Szczególnie dla najmłodszych, którzy nie byli świadkami życia błogosławionego Jana Pawła II.

Abp Wiktor Skworc zwrócił się też do młodych.

- „Pewnie niektórzy z Was modlą się do Jana Pawła II, aby jedynki zamienił na dwójki. Ale tak to nie działa. Jan Paweł II nie popierał lenistwa. Będzie Was wspierał, ale w działaniu. Dlatego uczcie się pilnie” – mówił.

Po mszy świętej metropolita błogosławił całej społeczności szkół Jana Pawła II, tym obecnym, jak również tym, których zabrakło. Abp Wiktor Skworc znalazł również czas, aby z niektórymi z nich wymienić kilka zdań.

Dalsza część spotkania noworocznego Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II odbyła się w Wodzisławskim Centrum Kultury. W części artystycznej uczestniczyły władze miasta: Prezydent Mieczysław Kieca, Przewodniczący Rady Miasta Jan Grabowiecki, Zastępca Prezydenta Eugeniusz Ogrodnik, Naczelnik Wydziału Edukacji Ludwika Kłosińska, ks. kanonik Jerzy Lisczyk opiekun duchowy szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej, dyrektorzy szkół noszących imię Jana Pawła II, delegacje z tych szkół oraz mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.

Ostatni punkt programu to spotkanie dyrektorów szkół z ks. Jerzym Lisczykiem, natomiast uczniowie uczestniczyli w warsztatach.

Zaproszeni goście pełni wspaniałych wrażeń udali się do swoich macierzystych szkół.

Rycerze są wśród NAS :)

Sprzątanie świata 2013